Více bublin, více komfortu

Covid

Oddechněte si na horském vzduchu

NA HORÁCH ZODPOVĚDNĚ A VE ZDRAVÍ

Vážení návštěvníci Skiareálu Klínovec,

dovolte nám, abychom Vás informovali o některých změnách, kterými bude pravděpodobně naše společná zimní sezóna dotčena.

 Zvláštní doba žádá zvláštní opatření. Přestože věříme, že pohyb na čerstvém horském vzduchu je jedna z nejlepších věcí, které pro svou obranyschopnost a psychickou pohodu můžete udělat, aktuální situaci rozhodně nepodceňujeme. Dodržujeme a budeme příkladně dodržovat veškerá aktuální Vládní nařízení a doporučení, abychom ochránili Vás i nás samotné. Pro tyto účely jsme již na jaře vypracovali, a v průběhu léta a podzimu vyzkoušeli, vlastní „semafor“ nařízení, kterými Vás chceme i v zimním období ochránit. Důsledně se věnujeme hlavně poctivé dezinfekci dopravních zařízení a společných prostor které navštěvujete.

První vlna pandemie zastihla lyžařská střediska nepřipravená

 Většina společenských kontaktů probíhala na hotelech či v barech a na párty probíhajících po skončení lyžování. Tato zimní sezóna bude zřejmě jiná, více o samotném lyžování.

 Zdá se, že bary a restaurace se budou zavírat spolu s areálem – a bude se preferovat občerstvení výdejními okénky a veškeré vnitřní prostory budou i nadále důkladně dezinfikovány. Ve společných vnitřních a venkovních prostorech (mimo sjezdovky) bude nutností nosit ochranu nosu a úst. Věříme ale, že ze své podstaty jsou lyžaři navíc chráněni i svým vybavením (rukavice, helma, bundy s vysokým límcem, brýle atp.), které dále výrazně snižují riziko přenosu.

Situaci ale ani tak není vhodné podceňovat

V průběhu letní a podzimní sezóny jste již mohli zaregistrovat opatření, která jsme zavedli pro provoz areálu Trail Park Klínovec a jejichž dodržování jsme od Vás v průběhu letní sezóny vyžadovali. Chtěli bychom Vám poděkovat za respektování námi nastavených opatření, protože nikdo z řad početných návštěvníků, ani z řad našich kolegů nebyl v areálu infekcí COVID nakažen.

Prosíme Vás touto cestou o co  nejdůslednější dodržování všech nařízení také v zimní sezóně tak, abychom si mohli společně co nejdéle a ve zdraví užít také zimní krásu Krušných hor.

a proto bychom Vás chtěli informovat o některých opatřeních, která jsme pro Vaši ochranu připravili

DEZINKFEKCE PROSTOR

Společné vnitřní prostory, včetně kabin lanovek jsou vždy po ukončení provozu dezinfikovány dezinfekcí s účinností až 21 dní. U pokladen a u vstupů k dopravním zařízením jsou pro Vás umístěny dezinfekční prostředky.

Zvýšenou pozornost věnujeme společným prostorám a chtěli bychom Vás ubezpečit, že toalety důkladně dezinfikujeme několikrát denně, a i uvnitř toalet jsou pro Vás k dispozici dezinfekční prostředky.

Žádáme návštěvníky areálu, aby do prostor toalet vstupovali jednotlivě.

NÁSTUP NA LANOVKU A CESTA LANOVKOU

 Aktuální vládní nařízení dovolují provoz lanových drah, které spadají pod drážní dopravu a z hlediska legislativy se jedná o veřejnou dopravu. Při nástupu na lanovku a při jízdě lanovkou bude vyžadována ochrana úst a nosu, a to buď pomocí roušky, respirátoru, ústenky či nákrčníku.  Vybranné ochranné prostředky bude možné zakoupit přímo v areálu na všech pokladnách. Vyžadovány budou také doporučené rozestupy. Přístup k dopravním zařízením bude umožněn hlavně krajními turnikety, které jsou vzdálené několik metrů od sebe. Síla opatření bude upravována podle aktuální situace. Horší, než teď to snad být nemůže, a my jsme připraveni Vaši bezpečnost zajistit.

Pokračování aktuálních, nejpřísnějších opatření by znamenala dodržování rozestupů při nástupu na lanovou dráhu pomocí zvláštních a oddělených koridorů. Doprava lanovkou by byla umožněna maximálně dvěma lidem s výjimkou rodiny – respektive členů jedné domácnosti. Pokud pojedete na lanovce s neznámým člověkem, doporučujeme nevyužívat zakrytí sedačky ochrannou bublinou.

I v případě zakrytí ochranné bubliny je lanovka velmi silně a přirozeně odvětrávána. Cesta lanovkou v našem areálu trvá průměrně 6 minut a za tuto dobu je riziko nákazy minimální.

Na vyžádání je obsluha lanové dráhy připravena vyhradit kabinku jen pro Vás. Věříme však, že pandemická situace se bude v průběhy zimy zmírňovat a s tím i daná omezení.

Ubytování
na Klínovci