SKIAREÁL KLÍNOVEC Areál v provozu včetně propojení s Neklidem a lanovkou z Jáchymova!

Covid

OPATŘENÍ COVID-19

NA HORÁCH ZODPOVĚDNĚ A VE ZDRAVÍ

Zvláštní doba žádá zvláštní opatření. Přestože věříme, že pohyb na čerstvém horském vzduchu je jedna z nejlepších věcí, které pro svou obranyschopnost a psychickou pohodu můžete udělat, aktuální situaci rozhodně nepodceňujeme. Od 22. 11. 2021 jsme povinni kontrolovat v okamžiku prodeje plnění aktuálních vládních nařízení.

Mladší děti

0-11 let

Nemají povinnost se prokazovat

Starší děti

12-17 let

musí splňovat jednu z následujících podmínek:

Platné očkování

Prodělaní nemoci

PCR test

Dospělí

18-99 let

musí splňovat jednu z následujících podmínek:

Ukončené očkování

Prodělaní nemoci

Výjimka pro osoby s kontraindikací k očkování a osoby rozočkované, lze se prokázat PCR testem

JAK BUDE PROBÍHAT KONTROLA BEZINFEKČNOSTI?

Z nařízení vlády mohou, bohužel, lyžovat pouze osoby, které splňují alespoň jednu z následujících podmínek:

– prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covid-19 v době ne delší než 180 dnů
– aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní.

U dětí mladších 18 let, osob s kontraindikací k očkování a osoby rozočkované lze k prokázání bezinfekčnosti použít i RT-PCR test starý nejvýše 72 hodin. Výjimku z prokazování mají děti mladší 12 let.

Kontrolu těchto podmínek jsme povinni zajistit při nákupu skipasu.

Nákup na místě

Zde bude kontrola probíhat podobně, jako to již znáte například z restaurací. Certifikát můžete mít s sebou v mobilu nebo vytištěný na papíře. Věříme, že kontrola bude rychlá a odbavení se tím zásadně neprodlouží.

Nákup online

Další možností je nákup online skrze náš e-shop. Nákup online má výhodu v tom, že zde zakoupené jízdenky můžete využít v libovolný den během zimní sezóny. Stačí se jen zaregistrovat a mít u sebe jakoukoli čipovou kartu SKIDATA (klidně z jiného areálu).

Certifikát bezinfekčnosti si nahrajete ve správě svého profilu v sekci nastavení, případně ve správě své rodiny. Použít lze aplikaci Tečka nebo můžete připojit celý certifikát jako přílohu v pdf či jpg. Systém poté zkontroluje, zda je vložený certifikát platný. U dětí do 12 let není certifikát nutný, je ovšem nutné vyplnit u člena rodiny datum narození.

NÁSTUP NA LANOVKU A CESTA LANOVKOU

 Při čekání na nástupišti a při jízdě lanovkou bude vyžadována ochrana úst a nosu, a to buď pomocí roušky, respirátoru, ústenky či nákrčníku. Vyžadovány budou také doporučené rozestupy 1,5 m. Pokud jste členy jedné domácnosti je možné stát v koridoru vedle sebe. Na vyžádání je obsluha lanové dráhy připravena vyhradit sedačku jen pro vás.

DESINKFEKCE PROSTOR

Společné vnitřní prostory, včetně kabin lanovek jsou vždy po ukončení provozu desinfikovány. U pokladen a u vstupů k dopravním zařízením jsou pro vás umístěny dezinfekční prostředky. Zvýšenou pozornost věnujeme společným prostorám a chtěli bychom vás ubezpečit, že toalety důkladně desinfikujeme několikrát denně, a i v prostorách toalet jsou pro vás k dispozici dezinfekční prostředky.

Žádáme návštěvníky areálu, aby do prostor toalet vstupovali jednotlivě.

OCHRANA NÁVŠTĚVNÍKŮ A ZAMĚSTNANCŮ AREÁLU

Prosíme Vás, abyste při vstupu do všech společných vnitřních a venkovních prostor (mimo sjezdovky), dodržovali povinnost zakrytí úst a nosu.

Chraňte také personál areálu tím, že při kontaktu s personálem budete dodržovat rozestupy a využijete zakrytí úst a nosu.

Prosíme vás, dbejte na vzájemné rozestupy a zakrytí úst a nosu zejména v prostorách nástupu na dopravní zařízení.

Personál, zajišťující provoz dopravních zařízení, je řádně proškolen pro zajištění všech bezpečnostních a zdravotních opatření.

Prosíme, respektujte pokyny zaměstnanců našeho areálu!  Chrání i vaši bezpečnost. Věříme, že všichni máme stejný zájem: „mít možnost lyžovat“.

Děkujeme za pochopení a těšíme se až se potkáme na svahu!

Ubytování
na Klínovci