• +420 415 240 240
  • info@klinovec.cz

Značené trasy pro kola, koloběžky a pěší

V okolí Klínovce je na lesních cestách vyznačeno 73 km tras pro horská kola, koloběžky a pro pěší. Cyklisté mohou vybírat mezi dvěma druhy tras lišící se obtížností - lehké trasy Cyklistiky bez námahy a těžší trasy pro horská kola.

Popis tras Cyklistiky bez námahy:

Trasy Cyklistiky bez námahy jsou vyznačeny převážně na mírně klesajících asfaltových a zpevněných šotolinových cestách. Díky svému charakteru jsou nejvhodnější volbou pro rodiny s dětmi. Všechny tyto trasy začínají na vrcholu Klínovce a vedou k lanové dráze Prima Express.

Pašerácká cesta – Vydejte se v protisměru staré Pašerácké cesty vedoucí z obce Suchá! Trasa nabídne několik spektakulárních výhledů než se zanoří do hlubokých lesů nad městem Jáchymov.

Meluzína – Tato trasa vás zavede pod Meluzínu – tajemný a skalami posetý vrch. Odvážní mohou pěšky vystoupit i na její vrchol s úchvatným výhledem na Klínovec. V tom případě mějte sebou zámek na kolo.

Popis cross country okruhů:

Cross country okruhy vyznačené po lesních cestách, které prověří fyzickou kondici i techniku jízdy. Zažijete lesní stezky, strmá klesání, ale také náročné výjezdy. Největší převýšení vám však pomůže překonat lanová dráha Prima Express. Trasy jsou vhodné pro zkušené a fyzicky zdatné cyklisty a zavedou vás do nepoznaných míst s jedinečnými výhledy.

Loučenský okruh – Nejdelší ze značených tras se vine úzkou pěšinou podél historického trojbokého hraničního kamene, klesá s výhledem na Oberwiesenthal do Loučné pod Klínovcem, kde můžete vyzkoušet rybaření. Poté okruh stoupá z Loučné, přes Háj až k Meluzíně, odkud vede vrstevnicovou cestou skýtající jedinečné výhledy do údolí Ohře až k obci Suchá. Poslední stoupání vás pak dělí od sjezdu k lanové dráze Prima Express.

Hadí hora – Technicky nejnáročnější okruh vás brzy po startu zavede na úzkou lesní stezku posetou kořeny. Odměnou pro zdatné jezdce je výhled z náhorních planin Neklidu. Sjezdem přes Jahodovou louku a mírnou vrstevnicovou cestou přes vrch Šance vede na vyhlídku Stráž nad Jáchymovem. Při cestě zpět okolo hory Dub budete stoupat a přebrodíte potůček. Odměnou jsou netradiční výhledy z Hadí hory na jihozápadní svahy Klínovce, Černého vrchu a Neklidu.

Trasy pro koloběžky

Připravena je rovněž značená Primáčkova trasa pro koloběžky s délkou 9 km. Zapůjčete si koloběžky na vrcholu Klínovce a užijte si pohodový sjezd po zpevněných cestách k lanové dráze Prima Express.

Trasy pro pěší

Pro pěší je připraven kratší okruh ve vrcholových partiích Klínovce a delší trasa křižující jižní stranu Klínovce.

Trasa je sjízdná    Na trase je omezení    Trasa je nesjízdná    Stav trasy není znám

Cyklistika bez námahy

Název Technická náročnost Fyzická náročnost Délka Stav Poznámka
Pašerácká cesta 9 km -
Meluzína 12 km -

Cross country okruhy

Název Technická náročnost Fyzická náročnost Délka Stav Poznámka
Loučenský okruh 29 km
Hadí hora 16 km -

Koloběžky

Název Technická náročnost Fyzická náročnost Délka Stav Poznámka
Primáčkova trasa pro koloběžky 9 km -

Pěší

Název Technická náročnost Fyzická náročnost Délka Stav Poznámka
Na Klínovci 3 km -
Jižní svah 4 km -