• +420 415 240 240
  • info@klinovec.cz

Značené trasy pro kola, koloběžky a pěší

V okolí Klínovce je na lesních cestách vyznačeno 74 km tras pro horská kola, koloběžky a pro pěší. Cyklisté mohou vybírat mezi dvěma druhy tras lišíci se obtížností - lekhé trasy Cyklistiky bez námahy a těžší trasy pro horská kola.

Trasy Cyklistiky bez námahy jsou vyznačeny převážně na mírně klesajících asfaltových a zpevněných šotolinových cestách. Díky svému charakteru jsou nejvhodnější volbou pro rodiny s dětmi. Tyto trasy jsou nejvíce vhodné i pro jezdce na koloběžkách. Všechny tyto trasy začínají na vrcholu Klínovce a vedou k lanovým drahám Prima Express a Dámská.

Popis tras Cyklistiky bez námahy:

Macecha – Trasa s nádhernými výhledy na louky u Loučné pod Klínovcem vede okolo vrchu Macecha po nové šotolinové cestě. Zhruba v polovině trasy se pozorným naskytne výhled na majestátní odlesněný vrch Meluzínu.

Pašerácká cesta – Vydejte se v protisměru staré Pašerácké cesty vedoucí z obce Suchá! Trasa nabídne několik spektakulárních výhledů než se zanoří do hlubokých lesů nad městem Jáchymov.

Meluzína – Tato trasa vás zavede pod Meluzínu – tajemný a skalami posetý vrch. Odvážní mohou pěšky vystoupit i na její vrchol s úchvatným výhledem na Klínovec. V tom případě mějte sebou zámek na kolo.

Cross country okruhy vyznačené po lesních cestách, které prověří fyzickou kondici i techniku jízdy. Zažijete lesní stezky, strmá klesání, ale také náročné výjezdy. Největší převýšení vám však pomohou překonat lanové dráhy Prima Express a Dámská. Trasy jsou vhodné pro zkušené a fyzicky zdatné cyklisty a zavedou vás do nepoznaných míst s jedinečnými výhledy.

Popis cross country okruhů:

Loučenský okruh – Nejdelší ze značených tras se vine úzkou pěšinou podél historického trojbokého hraničního kamene, klesá s výhledem na Oberwiesenthal do Loučné pod Klínovcem, kde můžete vyzkoušet rybaření. Poté okruh stoupá z Loučné, přes Háj až k Meluzíně, odkud vede vrstevnicovou cestou skýtající jedinečné výhledy do údolí Ohře až k obci Suchá. Poslední stoupání vás pak dělí od sjezdu k lanové dráze Prima Express.

Hadí hora – Technicky nejnáročnější okruh vás brzy po startu zavede na úzkou lesní stezku posetou kořeny. Odměnou pro zdatné jezdce je výhled z náhorních planin Neklidu. Sjezdem přes Jahodovou louku a mírnou vrstevnicovou cestou přes vrch Šance vede na vyhlídku Stráž nad Jáchymovem. Při cestě zpět okolo hory Dub budete stoupat a přebrodíte potůček. Odměnou jsou netradiční výhledy z Hadí hory na jihozápadní svahy Klínovce, Černého vrchu a Neklidu.

V letošní sezoně nabízíme dvě nově vyznačené trasy pro koloběžky o celkové délce 16 km. Zapůjčete si koloběžky na vrcholu Klínovce a užijte si pohodový sjezd po zpevněných cestách k lanovým drahám Prima Express a Dámská. Primáčkova trasa pro koloběžky vede k lanové dráze Prima Express a je značena světle modrou barvou. Hugova trasa pro koloběžky vede k lanové dráze Dámská a je značena světle zelenou barvou.

Pro pěší je připraven kratší okruh ve vrcholových partiích Klínovce a delší trasa křižující jižní stranu Klínovce.

Trasa je sjízdná    Na trase je omezení    Trasa je nesjízdná    Stav trasy není znám

Cyklistika bez námahy

Název Technická náročnost Fyzická náročnost Délka Stav Poznámka
Macecha 7 km -
Pašerácká cesta 9 km -
Meluzína 8.5 km -

Cross country okruhy

Název Technická náročnost Fyzická náročnost Délka Stav Poznámka
Loučenský okruh 27 km
Hadí hora 15 km -

Koloběžky

Název Technická náročnost Fyzická náročnost Délka Stav Poznámka
Hugova trasa pro koloběžky 7 km -
Primáčkova trasa pro koloběžky 9 km -

Pěší

Název Technická náročnost Fyzická náročnost Délka Stav Poznámka
Na Klínovci 3 km -
Jižní svah 4 km -