• info@klinovec.cz

Downhill KlínovecDownhill Klínovec je trať pro sjezd na horském kole. Tato disciplína má na Klínovci velmi dlouhou tradici a historie legendární kamenité tratě zahrnuje i závody Mistrovství ČR.

Sjezdová trať na Klínovci prošla v roce 2015 rekonstrukcí a má za sebou první úspěšnou sezonu. V roce 2016 bude do poloviny července rozšířena o 1 km dlouhý lesní úsek, který nahradí nepopulární dojezd ke spodní stanici lanovky po šotolinové cestě. Úpravy se dotknou i stávajících úseků - trať bude vylepšena o několik rock gardenů. Další lesní úseky by měly vzniknout v následujících sezonách.

Návštěvníci Downhillu Klínovec naleznou kompletní zázemí včetně restaurace, stánku s občerstvením, půjčovny kol, obchodu s cyklistickým vybavením, servisu, sprch a myčky kol.

Povinnou výbavou je kvalitní celoodpružené sjezdové nebo freeridové kolo s alespoň 180 mm zdvihu na přední vidlici i zadním tlumiči. Používej jen kolo ve vynikajícím technickém stavu. Stav kola kontroluj před každou jízdou. Povinná je také integrální přilba s neodnímatelným chráničem brady, chránič páteře, kolen, loktů a rukavice. Vhodným vybavením jsou brýle rukavice, kalhoty na sjezd, chrániče hrudníku, krční páteře, klíčních kostí, ramen a holení.

Více o sjezdové trati a dalších trailech na www.trailpark.cz

Aktuální informace můžete získat na facebookové stránce Downhill Klínovec.

Facebook Downhill Klínovec

  Zpět na předchozí stránku

Nečekejte ráno ve frontách, kupte si skipas online...
Najít volné ubytování...