• info@klinovec.cz

Downhill KlínovecDownhill Klínovec je trať pro sjezd na horském kole. Tato disciplína má na Klínovci velmi dlouhou tradici a historie legendární kamenité tratě zahrnuje i závody Mistrovství ČR.

Sjezdová trať na Klínovci prošla v roce 2015 rekonstrukcí a má za sebou první úspěšnou sezonu. V roce 2016 bude do poloviny července rozšířena o 1 km dlouhý lesní úsek, který nahradí nepopulární dojezd ke spodní stanici lanovky po šotolinové cestě. Úpravy se dotknou i stávajících úseků - trať bude vylepšena o několik rock gardenů. Další lesní úseky by měly vzniknout v následujících sezonách.

Návštěvníci Downhillu Klínovec naleznou kompletní zázemí včetně restaurace, stánku s občerstvením, půjčovny kol, obchodu s cyklistickým vybavením, servisu, sprch a myčky kol.

Povinnou výbavou je kvalitní celoodpružené sjezdové nebo freeridové kolo s alespoň 180 mm zdvihu na přední vidlici i zadním tlumiči. Používej jen kolo ve vynikajícím technickém stavu. Stav kola kontroluj před každou jízdou. Povinná je také integrální přilba s neodnímatelným chráničem brady, chránič páteře, kolen, loktů a rukavice. Vhodným vybavením jsou brýle rukavice, kalhoty na sjezd, chrániče hrudníku, krční páteře, klíčních kostí, ramen a holení.

Více o sjezdové trati a dalších trailech na www.trailpark.cz

Aktuální informace můžete získat na facebookové stránce Downhill Klínovec.

Facebook Downhill Klínovec