• info@klinovec.cz

Informace o provozu

Na Klínovci panují ideální podmínky pro zimní sporty.Konečně napadlo také asi 25 cm prachového sněhu. Sjezdovky jsou pokryty 70 – 100 cm sněhu. V současné době máme díky systému umělého zasněžování a sněhovým srážkám otevřeno přes 16 km sjezdovek všech obtížností.

Na sobotu bude připraven také snowpark s celou řadou překážek a skoků. Milovníci freeridu si mohou letos poprvé sjet starou sjezdovku Jáchymovskou, po níž se dá dojet až k lyžařské škole u Prima Expressu. Tato sjezdovka není strojně upravována ani uměle zasněžována a vstup na ni je na vlastní nebezpečí. Během února probíhá každý den večerní lyžování a to od 16:00 do 21:00 na vleku F.

Díky nadílce přírodního sněhu si u nás brzy přijdou na své i vyznavači klasického lyžování. Naším cílem je připravit na víkend všech 50 km běžeckých tras včetně unikátní běžecké magistrály na Horní Halži.
V sobotu 31.1. se na sjezdovce Pod Zámečkem uskuteční druhý díl tradičních závodů pro děti – Kids cupu. Tentokrát se mladí lyžaři a snowboardisti utkají ve skicrosu.

Únor bude nabitý zajímavými akcemi. Těšit se můžete např. na 5. ročník závodu pro širokou veřejnost, s Čt sport na vrchol (7.2.), ve snowparku proběhne závod ve slopestyle, jenž je součástí Českého poháru ve Snowboardingu ( 14.2.), či na druhý ročník Winter Areny (20 – 22.2.) - ojedinělého zimního festivalu, který v sobě spojuje hudební produkci s adrenalinovými sporty. Více informací najdete v kalendáři akcí.

Po celou dobu jarních prázdnin budou v provozu pravidelné skibusy z Mariánské, Jáchymova, Božího Daru, Kovářské, Loučné, Háje a dále linka skibusu zajišťující přepravu mezi vrcholy Klínovce a Fichtelbergu zdarma.

  • 29.1.2015
  • 0 komentáře

Komentáře

Buďte první kdo okomentujte tento článek.

Komentář ke článku

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé.