• info@klinovec.cz

Jak postupovat při zranění

Při jízdě na stezkách může dojít k nehodě a zranění. V takových případech je nutné přivolat na pomoc Horskouslužbu, která zraněného transportuje z lesa na místo, kam může přijet odborná lékařská pomoc. Telefonní číslona Horskou službu je +420 1210. V případě ztráty signálu je třeba volat tísňovou linku 112.

Pro snazší určení polohy zraněného na stezce jsme u stezky umístili 120 cm vysoké sloupky. Každý sloupek obsahuje štítek s unikátním číslem (např. na stezce Azur 111 – 199), které je nutné dispečerovi Horské služby sdělit. Prvníčíslice značí stezku, druhá číslice označuje její sekci, poslední číslice je pořadí daného sloupku v sekci. Sloupky jsou od sebe umístěny ve vzdálenosti zhruba 250 - 350 metrů. Horská služba je tak schopna s velikou přesnostíidentifikovat polohu zraněného.

Nebuďte lhostejní ke zraněným a pomozte i tak, že přivoláte Horskou službu. Dostaňte se k nejbližšímu sloupkua zavolejte Horskou službu. Pokud jste sloupek nedávno minuli, vracejte se k němu s velikou opatrností pěšky a kolo nebo koloběžku veďte stranou – budete se pohybovat v protisměru a jezdec přijíždějící shora vás nemusí spatřit a může dojít k další kolizi.

Vždy u sebe při jízdě na stezkách mějte nabitý mobilní telefon pro přivolání pomoci Horské služby nebo tísňové linky.

  Zpět na předchozí stránku

Nečekejte ráno ve frontách, kupte si skipas online...
Najít volné ubytování...