• info@klinovec.cz

Klínovecká stopa ve Wengenu

Závody Lauberhorn-rennen ve Švýcarském Wengenu patří mezi ty nejtradičnější a nejsledovanější zastávky Světového poháru v alpském lyžování. Letošní ročník nese i výraznou českou i Klínoveckou stopu. Závodů v alpské kombinaci (sjezd a slalom) se zúčastnili hned čtyři reprezentanti České republiky (Berndt, Forejtek, Krýzl, Zabytsřan).

Pro Jana Zabystřana, člena lyžařského klubu LK Chomutov, se jednalo o vůbec první účast ve Světovém poháru, ale tento Klínovecký odchovanec po vydařených trénincích sjezdu nedokončil slalomovou část kombinace.

Člen programu podpory Skiareálu Klínovec, Ondra Berndt, zaznamenal v kombinačním závodě svůj životní výsledek, když umístěním na 23. místě poprvé dosáhl na bodované pozice ve Světovém poháru. Ondrovi se tak podařilo splnit jeden z hlavních cílů pro letošní sezonu (rozhovor s Ondrou o jeho cílech na sezonu 2017 naleznete ZDE) a přiblížil se tak k nominaci na Zimní olympijské hry 2018 v Jižní Koreji. Ve slalomu speciál Ondra předvedl také svou dosavadní nejlepší jízdu v této disciplíně, když ztratil na postup do druhého kola pouze 1,06 vteřiny.

Vrcholem sezony pro oba lyžaře bude únorové Mistrovství Světa v St. Moritz a my přejeme oběma borcům i celému reprezentačnímu týmu kvalitní tréninkové podmínky a hodně štěstí v závodech.

  • Martin Píša
  • 16.1.2017
  • 0 komentáře

Komentáře

Buďte první kdo okomentujte tento článek.

Komentář ke článku

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé.