• +420 415 240 240
  • info@klinovec.cz

Konec legendy v Krušných horách

Součástí Klínovecké scenérie byla již od roku 1965 jednosedačková lanová dráha. Ta letos, přesněji 26.10.2014, pojede naposledy. Tato lanovka, která obsluhovala jižní stanu Klínovce, bude v letošní zimní sezóně nahrazena moderní čtyřsedačkovou dráhou.

Stará jáchymovská lanovka byla jednou z nejstarších lanových drah v celém Česku. Je dlouhá 1685 m a překonává převýšení 428 m. Dolní stanice je ve výšce 802 m.n.m. a horní končí v nadmořské výšce 1230 m. Tato lanovka byla naposledy rekonstruována v roce 1986, kdy byly vyměněny sedačky za nové.

Nicméně lanovka už je nyní opravdu technicky zastaralá a kapacitně nedostačující, proto firma SKIAREÁL KLÍNOVEC s.r.o. začala v roce 2013 budovat novou lanovku a s ní i sjezdovku. Nová čtyřsedačková lanovka, jedna z nejmodernějších v celé ČR, bude s odpojitelným systémem a oranžovou krycí bublinou proti nepřízni počasí. Sjezdovka, která je nově vybudována a doplňuje tak původní Jáchymovskou sjezdovku, má opravdu unikátní parametry. Její délka je totiž téměř 3 km, převýšení 500 m a šířka 50 – 100 m, což jistě potěší všechny lyžaře.
U dolní stanice nové lanové dráhy vyrůstá také nové parkoviště, které bude zdarma, budova pro novou lyžařskou školu, půjčovnu vybavení, úschovny lyží a hlídání dětí, také Hugův lyžařský park s dvěma posuvnými pásy a nová občerstvení v podobě ApresSki stanu a imbissu.

Pokud se chcete se starou Jáchymovskou lanovkou rozloučit, zavzpomínat si a naposledy se projet, zveme vás 26.10.2014 na zavírací den. Místo lístku dostanete pamětní pohlednice.

  • 25.10.2014
  • 0 komentáře

Komentáře

Buďte první kdo okomentujte tento článek.

Komentář ke článku

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé.

O areálu

Další články

Lanovka Prima Express je v provozu denně od 9:00 do 18:00. V Traiparku je nově připravena středně obtížná stezka Rubin v celé svojí délce (8 km), dále jsou otevřeny lehká stezka Azur (10 km) a downhillová trať (3 km). Své dovednosti si můžete vyzkoušet ve skill centru a na pump tracku u horní stanice lanovky Prima Express.

Otevřeny jsou půjčovny kol a koloběžek u horní i dolní stanice lanovky, občerstvit se můžete na vrcholu Klínovce v restauraci U staré lanovky nebo ve stánku rychlého občerstvení, který se nachází rovněž u dolní stanice Prima Expressu.

-->