• info@klinovec.cz

Léto 2017 na Klínovci

Klínovec již dávno není jen lákadlem pro milovníky zimních sportů, i v létě si u nás užijete spoustu zábavy.

Lanová dráha Prima Express ze směru od Jáchymova je od června do 8.10. v provozu denně od 9:00 do 18:00. V červenci a srpnu bude rovněž každý den otevřena lanová dráha Dámská od Loučné pod Klínovcem.

Od loňského jara budujeme na jižním svahu Klínovce směrem k Jáchymovu Trail park Klínovec. Unikátní síť klesajících stezek, které spojují jízdu na horském kole v souladu s krásnou zdejší přírodou. Momentálně je připraven lehký trail Azur (10 km), většina středně obtížného trailu Rubin (8 km) a downillová trať pro experty (3 km).

Během letní sezony plánujeme otevřít obtížný trail Baron ( 6 km) a druhou větev downillové trati (2,2 km).

Stezky Azur a Rubin vedou po vyžehleném povrchu bez přírodních překážek a neliší se ani tak sklonem jako členitostí terénu. Lehká stezka Azur je vhodná i pro začátečníky a rodiny s dětmi se základními dovednostmi jízdy na horském kole. Procvičení svých dovedností si můžete zkusit ve skill centru a na pum tracku u horní stanice lanové dráhy Prima Express.

Příznivci extrémních sjezdů si přijdou na své na špičkové downhillové trati se spoustou velkých skoků a rock gardenů. Od 1.9. do 3.9. se zde uskuteční iXS German Downhill cup, jeden z největších evropských závodů ve sjezdu.

Chcete okusit atmosféru jízdy na našich trailech, ať už sami nebo s dětmi ale nemáte patřičné vybavení? Žádný problém, můžete využít služeb půjčoven kol a koloběžek u horní i dolní stanice lanovky Prima Express. K dispozici jsou špičková kola Author a koloběžky Kickbike nejrůznějších velikostí pro děti i dospělé. Ke každému zapůjčení vám poskytneme helmu zdarma.

Kromě Trail parku je na lesních cestách v okolí Klínovce připraveno 74 km tras pro horská kola, koloběžky a pěší.

Občerstvit se můžete na vrcholu Klínovce v restauraci U staré lanovky nebo ve stánku rychlého občerstvení u dolní stanice lanovky Prima Express. Přijeďte si užít léto na Klínovec, nudit se rozhodně nebudete. Těšíme se na vaši návštěvu.

Tým SKIAREÁLU KLÍNOVEC

  • Webmaster
  • 8.6.2017
  • 0 komentáře

Komentáře

Buďte první kdo okomentujte tento článek.

Komentář ke článku

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé.