• info@klinovec.cz

Na Klínovci bude představena revoluční novinka v českém lyžařském světě

Již tradičně Skiareál Klínovec připravuje na každou sezónu velkou novinku, z nichž každá posouvá tento krušnohorský areál výše mezi nejlepší česká lyžařská střediska. Nicméně letos nás čeká opravdový vrchol, protože pro letošní sezónu je vybudována zcela nová lanovka a hlavně sjezdovka nevídaných rozměrů.

Tato nová Jáchymovská sjezdovka je zcela unikátní svými parametry a to nejenom v Krušných horách, ale v podstatě v celé České republice. Nejenže má sjezdovka délku téměř 3 kilometry, ale k tomu se navíc rozkládá na 15 ha. Její šířka je průměrně 50 m, nicméně v některých místech dosahuje až šířky 100 m. Lyžaři jistě ocení také její převýšení, které dosahuje téměř 500 metrů. Tuto sjezdovku tak ocení pokročilí lyžaří, ale také začátečníci, protože na jejich seznamování s lyžařským sportem je na Jáchymovské dostatek prostoru.

Nová lanovka, která nahradí historickou jednosedačku ze šedesátých let na jižní straně nejvyšší hory Krušných hor,bude odpojitená čtyřsedačka s oranžovou krycí bublinou. Toto je ve špatném počasí pro lyžaře, neocenitelné. Tato lanovka bude již druhá svého druhu na Klínovci.

Nová lanovka musí projít zátěžovými testy, které proběhnou 24.6.2014 na jižní staně Klínovce v horní stanici LD Jáchymovká. Bude se pravděpodobně jednat o největší zátěžové zkoušky lanové dráhy na území ČR, protože zátěž na lanovce musí být 27 700 kg. Tyto zátěžové zkoušky budou na Klínovci provedeny již tradičně s asistencí Plzeňského Prazdroje, který dodá pivní sudy GAMBRINUS v požadované váze, toto pivo je pak v zimě možné vyzkoušet i ve všech provozovnách gastra na Klínovci. Na nové lanovce se tak jako první proveze okolo 450 sudů piva. Zátěžové zkoušky tak při maximální, v podstatě však teoretické zátěži ověří všechny brzdové a bezpečnostní systémy nové lanovky.

Samotnou lanovkou a sjezdovkou ale výstavba nekončí. V průběhu léta a podzimu bude dobudována potřebná infrastruktura, která návštěvníkům areálu zajistí potřebný komfort. V dolní části LD tak budou vystaveny nové občerstvovací zařízení, navštěvníci se tak mohou těšit například na nový party Apresski stan a občerstvení jednoho prozatím nejmenovaného franžízového řetězce. Dále budou postavena nová lyžařská škola, půjčovna lyžařského vybavení, WC a postupně se také buduje parkoviště pro 600 vozů, 2 nové retenční nádrže na cca 15 000 m3 vody.

Skiareál Klínovec se díky novinkám rozroste o jednu sjezdovku, o velmi moderní lanovku, plocha areálu bude v letošní zimě 50 ha a délka sjezdovek 15 km. Celý areál se také přiblíží návštěvníkům, kteří k nám jedou z Karlovarského a Plzeňského kraje o 15 km. Lyžaři se tak mají opravdu na co těšit.

  • 17.6.2014
  • 0 komentáře

Komentáře

Buďte první kdo okomentujte tento článek.

Komentář ke článku

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé.