• +420 415 240 240
  • info@klinovec.cz

Novinky na Klínovci

Skiareál Klínovec, který letos prochází velkou změnou, dodělal další etapu, této přestavby. Celá stavba se tak přiblížila o mohutný krok kupředu a její dokončení se blíží.

Celá letošní stavba je pouze jednou z částí projektu nazývaném Nový Klínovec, který z největšího areálu Krušných hor, dělá jedno z nejmodernějších lyžařských středisek v celé České republice. Tento projekt je rozdělen do čtyř etap, které budou probíhat od letošního léta do roku 2020.

Během první etapy, která právě probíhá, dojde k výstavbě nové čtyřsedačkové lanovky, která bude výjimečná svým oranžovým krytem proti sněhu. Tato lanovka přepraví 2400 os/hod a její cesta na vrchol trvá 4 a půl minuty. Zároveň dojde ke skoro dvojnásobnému prodloužení sjezdovky Pařezovka, která bude také rozšířena. Jelikož náš areál zaručuje 100 % zasněžení severní strany, dojde také k výstavbě nové nádrže, která bude dodávat vodu do nových sněhových děl.

Nyní došlo k významnému kroku, který celou stavbu posunul o mnoho blíže k dokončení. Tímto krokem je dostavění nejmodernější stanice, která stojí přímo na vrcholu Klínovce. Tato stanice, ač moderního vzezření, zapadá do horského koloritu. Celé dokončování přilákalo značné množství diváků.

Už v tomto týdnu dojde také ke kompletní dostavbě dolní stanice lanové dráhy, která bude architektonicky stejně zajímavá, jako její horní sestra. Tím ale práce na této moderní lanovce nekončí. Již na začátku příštího týdne se mezi oběma stanicemi natáhne lano a tím bude lanovka v podstatě kompletní.

Okolo 11.11.2011 dojde k prvním zátěžovým testům nové lanovky a to pomocí 14 a půl tuny těžkého závaží. Pokud vše proběhne podle plánu, lanovka bude už v druhé půlce listopadu připravena na sezónu i na první sníh.

  • 3.10.2011
  • 0 komentáře

Komentáře

Buďte první kdo okomentujte tento článek.

Komentář ke článku

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé.

O areálu

Další články

Lanovka Prima Express je v provozu denně od 9:00 do 18:00. V Traiparku je nově připravena středně obtížná stezka Rubin v celé svojí délce (8 km), dále jsou otevřeny lehká stezka Azur (10 km) a downhillová trať (3 km). Své dovednosti si můžete vyzkoušet ve skill centru a na pump tracku u horní stanice lanovky Prima Express.

Otevřeny jsou půjčovny kol a koloběžek u horní i dolní stanice lanovky, občerstvit se můžete na vrcholu Klínovce v restauraci U staré lanovky nebo ve stánku rychlého občerstvení, který se nachází rovněž u dolní stanice Prima Expressu.

-->