• +420 415 240 240
  • info@klinovec.cz

Objevte krásu jarních a letních dní na Klínovci a jeho okolí

První jarní den už je za námi a na Klínovci je o něco klidněji. Pokud máte rádi cyklistiku, turistiku nebo si jen chcete užít krásu a pohodu Krušných hor, přijeďte na Klínovec.

Zdejší půčovny nabízejí mnoho sportovních potřeb jako jsou koloběžky a kola. K dispozici návštěvníkům je i tenisový kurt, bázén, v sousedním Oberwisenthalu naleznete třeba bobovou dráhu nebo si můžete sjet sjezdovku na terenní koloběžce. Kromě sportů je zde také mnoho zajímavostí od horské louky Háje s výskytem vzácných a ohrožených druhů rostlin, muzea Letecké bitvy nad Kušnohořím, Ski muzea až po mořské aquarium, kde kromě ryb uvidíte také krokodýla, pavouky a nebo velký hmyz.

Brzy, hned jak začne jezdit lanová dráha, budete moc využít našeho projetku " Cyklistika bez námahy " a tak překonavát buď jen velmi jednoduché trasy, kdy se necháte vyvézt lanovou dráhou na vrchol Klínovce a pak na koloběžce nebo kole pouze pojedete z kopce dolů. Přitom v tichosti můžete vnímat zdejší přírodu, poslouchat zvuk kukačky lesní, tlukot datla černého, nebo třeba můžete mít štěstí a zahlédnete jednoho ze zdejších savců, např. jelena evropského, srnce obecného, veverku obecnou, kunu lesní nebo lišku obecnou.

Mnoho krásných zážitků v okolí Klínovce přeje SKIAREÁL KLÍNOVEC.

  • 6.4.2014
  • 0 komentáře

Komentáře

Buďte první kdo okomentujte tento článek.

Komentář ke článku

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé.

O areálu

Další články

Lanovka Prima Express je v provozu denně od 9:00 do 18:00. V Traiparku je nově připravena středně obtížná stezka Rubin v celé svojí délce (8 km), dále jsou otevřeny lehká stezka Azur (10 km) a downhillová trať (3 km). Své dovednosti si můžete vyzkoušet ve skill centru a na pump tracku u horní stanice lanovky Prima Express.

Otevřeny jsou půjčovny kol a koloběžek u horní i dolní stanice lanovky, občerstvit se můžete na vrcholu Klínovce v restauraci U staré lanovky nebo ve stánku rychlého občerstvení, který se nachází rovněž u dolní stanice Prima Expressu.

-->