• info@klinovec.cz

Oficiální vyjádření k provozu U rampy v této sezoně

Vzhledem k tomu, že se množí dotazy a připomínky ke stavbě U rampy pro tuto sezonu, chceme tímto informovat veřejnost o stavu U rampy. Tuto sezonu provází nebývale extrémní počasí, jak co se týká teplotních výkyvů, tak silných větrů. Do 10.1. jsme mohli zasněžovat pouze 8 dní a to při teplotách max do –5°C a silném větru. Obvykle touto dobou máme …

Vzhledem k tomu, že se množí dotazy a připomínky ke stavbě U rampy pro tuto sezonu, chceme tímto informovat veřejnost o stavu U rampy. Tuto sezonu provází nebývale extrémní počasí, jak co se týká teplotních výkyvů, tak silných větrů. Do 10.1. jsme mohli zasněžovat pouze 8 dní a to při teplotách max do –5°C a silném větru. Obvykle touto dobou máme cca 20 dní provozu zasněžování.
U rampa ke kvalitní stavbě potřebuje cca 7 000 m3 technického sněhu a k tomu i vyhovující povětrnostní podmínky, protože sníh ukládáme na poměrně malý a přesný prostor. Takové podmínky bohužel letos nebyly. Sice napadlo naštěstí značné množství přírodního sněhu, ale z něj U rampu nelze kvatitně vytvořit. Na konci ledna padla sice teplota rapidně dolů, ale samotná stavba rampy zabere minimálně 10–14 dní. Vzhledem k tomu, že by se již U rampa nedala kvalitně připravit ani na závod EC a U rampa by byla v solidním provozu cca 1 měsíc, bylo rozhodnuto pro letošní rok stavbu nezačít a soustředit se na zkvalitnění snowparku.
S pořadatelem EC jsme se dohodli, na náhradním programu, který by měl také potěšit příznivce snowboardingu.

Děkujeme za pochopení.

Tým Skiareálu Klínovec

  • 1.2.2012
  • 0 komentáře

Komentáře

Buďte první kdo okomentujte tento článek.

Komentář ke článku

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé.