• info@klinovec.cz

Ondra Berndt zahajuje olympijskou sezonu v Trail Parku Klínovec

O uplynulém víkendu nás navštívil reprezentant v alpském lyžování Ondřej Berndt, aby poprvé okusil stezky Trail Parku Klínovec. Ondra se začíná připravovat na olympijskou sezonu, jeho šance na účast na Zimních olympijských hrách v Jižní Korei mají velmi reálné obrysy díky výborným výsledkům v loňské sezoně. Ondrovi se letos v lednu podařilo obsadit 23. příčku v legendárním kombinačním závodě Světového poháru ve Švýcarském Wengenu. My jsme Ondru během jeho návštěvy na Klínovci krátce vyzpovídali.

Ahoj Ondro, co tě jako alpského lyžaře přivádí do lyžařského areálu v létě?

Ahoj, každý rok zahajujeme přípravu najížděním kilometrů na kole. Na to jsou Krušné hory výborná lokalita, je tu množství značených tras i opuštěných silniček s velmi kvalitním povrchem. Cyklistika pro mě navíc není jenom o dřině, ale také o zábavě při sjíždění. To mě jako lyžaře baví ze všeho nejvíc. Tak jsem se chtěl podívat i na nové stezky v Trail Parku. Ta jejich délka je neuvěřitelná, vedou celou dobu mírně z kopce, je u nich lanovka – pro mě jako lyžaře úplně ideální :-)

Jak se ti tedy líbily naše stezky Azur a Rubin?

No byly obě skvělý, na Azuru jsem se rozehřál a seznámil se s povrchem a s kolem. Půjčil jsem si celoodpružený Author Patriot v místní půjčovně a bylo to na stezky to pravé. Rubin jsem potom brousil až do večera, hodně mě to bavilo.

Může ti tenhle typ ježdění nějak pomoci v přípravě na lyže?

Moc jsem tomu nejdřív nevěřil, ale nakonec říkám, že určitě může. Ty stezky jsou dost lehké a relativně málo fyzicky náročné, když člověk sedí a jede pomalu. Ale když jsem chtěl jet rychleji a postavil jsem se na celou cestu do pedálů, tak jsem pěkně cítil stehna, podobně jako na lyžích. Na trailech je spousta boulí a čím rychleji člověk jede, tím je potřeba více pracovat s kolem, číst terén, kopírovat boule, nadlehčovat kolo atd. Tahle práce s náčiním a terénem je také strašně podobná lyžování. Má to fakt docela dost společného, až mě to překvapilo.

Tak to je super, přijedeš si to ještě někdy letos vyzkoušet?

Jo, strašně rád bych se sem ještě letos podíval. Hodně mě zajímá, jak bude vypadat černý trail Baron, kluci, co se starají o Trail Parku, mi ho popisovali a bude to asi fakt pecka. Za chvíli se mi sice rozjedou i tréninky na sněhu. Máme v plánu Rakousko, Francii, Švýcarsko a možná vyrazíme trénovat a závodit na Nový Zéland nebo Jižní Ameriky jako vloni. Budu se ale snažit se ještě během letních prázdnin na Klínovec dostat.

Budeme se těšit a přejeme hodně štěstí v přípravě i závodech!

  • Martin Píša
  • 19.6.2017
  • 0 komentáře

Komentáře

Buďte první kdo okomentujte tento článek.

Komentář ke článku

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé.