• info@klinovec.cz

REEBOK SPARTAN RACE SEZONA 2014

První závody Reebok Spartan race v roce 2013, které byly vyprodány, jsou již za námi, ale i letos si pro vás organizátoři připravili hned několik závodů, aby i čeští závodníci mohli získat trifectu na území České republiky. Celou sezonu, která je nabitá od začátku do konce odstartuje Reebok Spartan race SPRINT v Liberci a to hned posledním květnovým víkendem 31. 5. a 1.6. Následovat bude 21. 6. SUPER a to v cela nové lokalitě Klínovec, která nabídne nevšední podmínky. Premiéru v Čechách letos oslaví nejdelší ze základních tras – BEAST. Za BEASTem se vrátíme zpět na Klínovec a to ke konci letních prázdnin 18. Srpna. „Ale jako správní sparťani BEASTEM nekončíme, Klínovec nebude rozhodně poslední závody sezóny 2014“ uvádí organizátoři. I letos se sejdeme poslední víkend v Bořeticích a to přesně 27. 9., ale
o proti loňskému roku se můžete těšit na SUPER.

Reebok Spartan race je ojedinělý terénní běh, kde závodník na trati zdolává řadu překážek. Každý závod je zcela atypický a nikdo, kromě ředitele závodu netuší, jak bude trať vypadat. Trať se dopředu nezveřejňuje a stejně tak ani typy překážek a počet občerstvovacích stanic. Moment překvapení nastává hned po vyběhnutí z cílové rovinky. Závod se snaží napodobit „skutečný život“ – svět je rychle se vyvíjející překážková dráha. A právě proto přijíždí stovky lidí, aby vyzkoušeli své dovednosti. Jejich cíl? Hlavně dojít až do konce a nevzdat se! První startující letos budou vybíhat v 8:00 hod a jak dlouho bude trvat, vám nikdo dopředu neřekne. Někdo je schopen nejkratší trať zdolat za 35minut, jiný za 2hodiny, jedno však mají společné, došli až do cíle.

Své prvopočátky má závod ve Vermontu v USA v roce 2005. V USA je velice populární. Každoročně se v USA běží kolem 35 závodů různých typů. Počet účastníků? Tisíce! V roce 2012 přesáhl počet účastníků 200 000. A nyní se dostává i do Evropy. Loni se poprvé uskutečnil v Čechách a i zde si našel obrovské obliby, o čemž svědčí i vyprodanost měsíc před startem. Posledního závodu sezony v Bořeticích se účastnilo 4500 závodníků a celkem závod navštívilo 12 000 nadšenců.

RACE: Nejkratší typ závodu je Sparťan SPRINT dlouhý 5+ km a tvořen 15 překážkami, druhým typem je Spartan SUPER, který je 13+ km dlouhý a závodník zdolává 21 překážek a poslední nejnáročnější typ je Spartan BEAST 20 + km a 26 překážek. Po celé délce běhu je nutno zdolat řadu překážek typu: překážky z ostnatého drátu - podlézání, šplh, požární skok, příčné stěny, 4m vysoké zdi, kluzkém stěny, plazení pod ostnatým drátem, plavání, skákání a gladiatorský souboj před samotným cílem.

Jdeš do toho s námi? „Pochopíš až v cíli!“

Zaregistruj se ještě dnes na spartan-race.cz

  • 19.2.2014
  • 0 komentáře

Komentáře

Buďte první kdo okomentujte tento článek.

Komentář ke článku

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé.