• info@klinovec.cz

Současná situace ve Skiareálu Klínovec

Ve Skiareálu Klínovec začíná v pondělí 18.1.2016 Zimní olympiáda dětí a mládeže 2016, která potrvá do čtvrtka 21.1.2016. Tato akce bude probíhat primárně na sjezdovkách Slalomák a Turistická, které po celou dobu trvání ZODM nebudou přístupné pro veřejnost. V pondělí 18.1.2016 se koná závod v obřím slalomu alpských lyžařů na sjezdovce Přemostěná, která bude již od úterý opět volně přístupná všem návštěvníkům areálu a to i s lanovkou SUZUKI.

Omezení bude také na sjezdovce Pod Zámečkem, kde proběhne ve středu 20.1.2016 soutěž snowboardistů ve slopestylu.Od čtvrtka budou sjezdovka Pod Zámečkem a vlek F přístupné pro veřejnost. Na sjezdovce Turistická bude postavena skikrosová trať, kde bude ve čtvrtek 21.1.2016 závod ZODM. Poté bude sjezdovka částečně uzavřena v následujícím týdnu pro tréninkový reprezentační kemp, ale každý den cca po 12h bude trať přístupná i pro veřejnost. Zájemci si zde mohou vyzkoušet skikros pod dohledem reprezentačních koučů.

V současné době je sněhová situace následující: v areálu připadlo 10 – 15 cm nového přírodního sněhu, v noci ze středy na čtvrtek má přijít konečně ochlazení, takže se začnou intenzivně zasněžovat zbylé sjezdovky v areálu. Důrazně se budeme věnovat Jáchymovské sjezdovce, kterou chceme otevřít v průběhu příštího týdne. V současné chvíli jsou v provozu sjezdovky Dámská, Pařezovka a Přemostěná, na všech ostatních intenzivně pracujeme, aby bylo možné otevřít celý areál co nejdříve. Na otevřených sjezdovkách nyní leží 60 – 80 cm sněhu, který je kombinací přírodního a technického. Sjezdovky, na kterých bude probíhat zasněžování technickým sněhem nejsou pro lyžaře upravovány a vstup na ně je na vlastní nebezpečí. Ochranné sítě a bezpečnostní prvky budou na sjezdovkách instalovány až při uvedení do provozu.

  • Webmaster
  • 13.1.2016
  • 0 komentáře
  • Důležité

Komentáře

Buďte první kdo okomentujte tento článek.

Komentář ke článku

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé.