Více bublin, více komfortu

Covid

COVID-19

NA HORÁCH ZODPOVĚDNĚ A VE ZDRAVÍ

Zvláštní doba žádá zvláštní opatření. Přestože věříme, že pohyb na čerstvém horském vzduchu je jedna z nejlepších věcí, které pro svou obranyschopnost a psychickou pohodu můžete udělat, aktuální situaci rozhodně nepodceňujeme. Dodržujeme a budeme příkladně dodržovat veškerá aktuální Vládní nařízení a doporučení, abychom ochránili Vás i nás samotné. Pro tyto účely jsme již na jaře vypracovali, a v průběhu léta a podzimu vyzkoušeli, vlastní „semafor“ nařízení, kterými Vás chceme i v zimním období ochránit. Důsledně se věnujeme hlavně poctivé dezinfekci dopravních zařízení a společných prostor které navštěvujete.

NÁSTUP NA LANOVKU A CESTA LANOVKOU

Vyžadovaný management front bude prováděn pomocí nástupních koridorů. Při postupu v koridoru a při jízdě lanovkou bude vyžadována ochrana úst a nosu, a to buď pomocí roušky, respirátoru, ústenky či nákrčníku. Vybrané ochranné prostředky (roušky a nákrčníky) bude možné zakoupit přímo v areálu na všech pokladnách. Vyžadovány budou také doporučené rozestupy, které budou vyznačený pomocí barevných stuh. Pokud jste členy jedné domácnosti je možné stát v koridoru vedle sebe v počtu maximálně 2 lidí. Přístup k dopravním zařízením bude umožněn krajními turnikety, které jsou vzdálené několik metrů od sebe. Za turnikety je pohyb již volný, prosíme ovšem i tak o respekt k ostatním a dodržování určitých rozestupů – šlapání na lyže se výrazně nedoporučuje 😊 Prosíme také nesklápět oranžové krycí bubliny na lanovkách!

Na vyžádání je obsluha lanové dráhy připravena vyhradit sedačku jen pro Vás.

CENY A KAPACITNÍ OMEZENÍ

Pro zajištění dlouhodobé a maximální bezpečnosti Vás i našich zaměstnanců, a pro splnění přísných hygienických podmínek, jsme nuceni přistoupit ke kapacitnímu omezení našeho areálu. Jen tímto způsobem jsme schopni plnit veškerá vládní opatření a předejít hromadění lidí ve frontách, které by mohlo být použito nejen proti nám, ale proti celému tuzemskému lyžování. Kapacita areálu bude výrazně kapacitně omezena.

Počet lyžařů se může měnit podle získaných zkušeností a v závislosti na spouštění dalších lanovek a vleků. Cílem ovšem bude vždy docílit stavu, kdy ještě dokážeme efektivně regulovat fronty dle vládních nařízení.

Vzhledem ke kapacitnímu omezení areálu jsme ovšem nuceni zjednodušit a upravit i náš ceník. Ten se nyní podobá spíše nákupu místenky v areálu. Ruší se slevy pro seniory, děti se nově berou ve věku od 0 do 16 let včetně. Prodávat se budou pouze denní skipasy, případně vícedenní skipasy, které budou násobky denních skipasů. Prosíme o pochopení tohoto kroku. Věříme, že zvýšená cena bude zpříjemněna menším počtem lyžařů v areálu a s tím spojeným lepším zážitkem.

Aktuální ceny se dozvíte na adrese: https://klinovec.cz/ceniky-skipasu/

Aktuální obsazenost areálu se dozvíte na našem eshopu: https://eshop.klinovec.cz/

PRODEJ JÍZDENEK – bezpečně na pokladně i online

 Skipas si můžete zakoupit online z pohodlí domova, a to na internetové adrese  https://eshop.klinovec.cz

 nebo

na našich prodejních místech umístěných v areálu, kde můžete jízdné uhradit bezkontaktně platební kartou, ale také v hotovosti.

Z hlediska bezpečnosti, je nejjistější cestou pořídit si lístek online. Nákup přes e-shop je také jedinou zaručenou možností místa na sjezdovce. Kdo nakoupí online, může si být jistý, že si zalyžuje.  Každý, kdo vlastní jakoukoliv čipovou kartu značky SKIDATA (může být i z jiného areálu) může zakoupit skipasy skrz stránku https://eshop.klinovec.cz. Kromě jistoty lyžování Vám bonusem bude i lepší cena a žádné čekání u pokladny. Pokud nevlastníte čipovou kartu SKIDATA můžete nakoupit online POUKAZ s unikátním kódem. Po nahlášení kódu na pokladně (stačí v mobilu) Vám bude oproti záloze 50,-Kč za čipovou kartu, vydán skipas.

UPOZORNĚNÍ: Ceny poukazů a ceny při nákupu přímo na pokladně budou cenově znevýhodněny oproti online nabití čipové karty skrz e-shop, a to z důvodů vyššího rizika nákazy při použití pokladen a s tím spojených vyšších nákladů na obsloužení. Děkujeme za pochopení.

OBČERSTVENÍ – JÍDLO A PITÍ s sebou

 Doplnit energii, občerstvit se a koupit si jídlo a pití můžete v našich gastro zařízeních vždy podle aktuálně platných Vládních nařízeních. Nemusíte se ale bát, že byste se u nás někdy nenajedli, anebo nenapili. Posilujeme možnosti výdeje přes okénko a upravujeme tomu i nabízený sortiment. Minimálně pomocí výdejních okének se u nás najíte vždy! Veškeré prostory a okolí tomu budou dostatečně přizpůsobeny.

DEZINKFEKCE PROSTOR

Společné vnitřní prostory, včetně kabin lanovek jsou vždy po ukončení provozu dezinfikovány dezinfekcí s účinností až 21 dní. U pokladen a u vstupů k dopravním zařízením jsou pro Vás umístěny dezinfekční prostředky.

Zvýšenou pozornost věnujeme společným prostorám a chtěli bychom Vás ubezpečit, že toalety důkladně dezinfikujeme několikrát denně, a i uvnitř toalet jsou pro Vás k dispozici dezinfekční prostředky.

Žádáme návštěvníky areálu, aby do prostor toalet vstupovali jednotlivě.

OCHRANA NÁVŠTĚVNÍKŮ A ZAMĚSTNANCŮ AREÁLU

Prosíme Vás, abyste při vstupu do všech společných vnitřních a venkovních prostor (mimo sjezdovky), dodržovali povinnost zakrytí úst a nosu.

Chraňte také personál areálu tím, že při kontaktu s personálem budete dodržovat rozestupy a využijete zakrytí úst a nosu.

Standardně jsou lyžaři a snowboardisté navíc chráněni i svým vybavením (rukavice, helma, bunda s vysokým límcem, brýle), které dále výrazně snižují riziko přenosu.

Prosíme Vás, dbejte na vzájemné rozestupy a zakrytí úst a nosu zejména v prostorách nástupu na dopravní zařízení.

Personál, zajišťující provoz dopravních zařízení, je řádně proškolen pro zajištění všech bezpečnostních opatření, ale i těch zdravotních.

Prosíme, respektujte pokyny zaměstnanců našeho areálu!  Chrání i Vaši bezpečnost. Věříme, že všichni máme stejný zájem: „mít možnost lyžovat“.

První vlna pandemie zastihla lyžařská střediska nepřipravená.

 Většina společenských kontaktů probíhala na hotelech či v barech a na párty probíhajících po skončení lyžování. Tato zimní sezóna bude zřejmě jiná, více o samotném lyžování.

Bary a restaurace se budou zavírat spolu s areálem – prodej jídla a pití výdejními okénky a veškeré vnitřní prostory budou i nadále důkladně dezinfikovány. Ve společných vnitřních a venkovních prostorech (mimo sjezdovky) bude nutností nosit ochranu nosu a úst. Věříme ale, že ze své podstaty jsou lyžaři navíc chráněni i svým vybavením (rukavice, helma, bundy s vysokým límcem, brýle atp.), které dále výrazně snižují riziko přenosu.

Situaci ale ani tak není vhodné podceňovat

V průběhu letní a podzimní sezóny jste již mohli zaregistrovat opatření, která jsme zavedli pro provoz areálu Trail Park Klínovec a jejichž dodržování jsme od Vás v průběhu letní sezóny vyžadovali.

Prosíme Vás touto cestou o co nejdůslednější dodržování všech nařízení také v zimní sezóně tak, abychom si mohli společně co nejdéle a ve zdraví užít také zimní krásu Krušných hor.

Děkujeme za pochopení a těšíme se až se potkáme na svahu!

Ubytování
na Klínovci