Rozšíření a modernizace SKIAREÁLU KLÍNOVEC

Regionální
operační program

Rozšíření a modernizace SKIAREÁLU KLÍNOVEC

Příjemce: SKIAREÁL KLÍNOVEC s.r.o.
Registrační číslo projektu: CZ.1.09/4.1.00/36­.00931
Název projektu: Modernizace a rozšíření Skiareálu Klínovec – etapa sever
Registrační číslo projektu: CZ.1.09/4.1.00/36­.00915
Název projektu: Modernizace a rozšíření Skiareálu Klínovec – etapa jih

SKIAREÁL KLÍNOVEC v posledních letech mění každou sezónu svou tvář a název Nový SKIAREÁL KLÍNOVEC není pouze reklamní slogan, ale vystihuje jím svou dynamickou proměnu.

Modernizace areálu se realizuje v rámci dvou projektů: Rozšíření a modernizace Skiareálu Klínovec části sever a jih. Tyto projekty jsou podpořeny z prostředků EU v rámci ROP Severozápad ve výši 60 % uznatelných nákladů projektů.

Od 7/ 2011 do 12/2012 v části projektu sever bylo provedeno cca 85 % prací, které zahrnují výstavbu čtyřsedačkové centrální lanové dráhy s bublinami, prodloužení sjezdovky Pařezovka se systémem zasněžování, retenční vodní nádrž na 15 000 m2 vody pro potřeby zasněžování, vybudování technického a servisního zázemí, pořízení stroje na úpravu sjezdovek Kässbohrer 600 PBW a výstavbu čtyřsedačkové lanové dráhy Přemostěná. Do konce roku 2013 bude ještě provedeno posílení vozového parku o 2 rolby a budou dodána další sněhová děla pro systém zasněžování. Tím bude ukončena část projektu sever.

Projekt jih byl zahájen v 5/2012 a zahrnuje výstavbu nové sjezdovky směr Jáchymov (její jméno je Jáchymovská) se systémem zasněžování, to celé v délce 2 800 m s převýšením 480 m. Sjezdovku bude obsluhovat nová čtyřsedačková lanovka s bublinami. V části projektu jih je v současné době realizováno 50 % z celkového objemu prací. Termín dokončení byl plánován na 8/2013. Bohužel vzhledem k dočasnému zastavení proplácení veškerých podpořených projektů, ze strany ROP Severozápad, bylo nutné dohodnout s vedením ROP Severozápad nový termín ukončení projektu do 8/2014.

Mimo uvedené projekty byly výrazně vylepšeny služby oblasti gastronomie, možností parkování a sociálního zázemí a také byly výrazně vylepšeny podmínky pro vyznavače klasického lyžování v bílé stopě.

Také na dalším sezónu chystáme několik novinek, o kterých budeme informovat v blízké době.

Více času na lyžování
pořiďte si skipas online