Jáchymovská školka úspěšně zvládla lyžařský kurz

7.02. 2024

Další skupina dětí z mateřské školy v Jáchymově prošla lyžařským výcvikem na Klínovci v rámci podpory sportovních aktivit obyvatel města. Projekt vznikl před sedmi lety na základě spolupráce Skiareálu Klínovec a jáchymovské radnice. Kromě dětí z mateřských škol se vztahuje i na žáky škol základních a příští rok by se měl formou slev na sezónní skipasy rozšířit i na jejich rodiče.

 

„Záměr této spolupráce je vlastně úplně jednoduchý. Kdo jiný, než děti z horských měst by měl mít lásku k zimním sportům. Právě proto se snažíme, společně s městem Jáchymov, místní děti maximálně podporovat, aby se naučily sportovat i v zimě venku“, říká Martin Koky ze Skiareálu Klínovec. „Celkově už tak kurzy na Klínovci prošly stovky dětí z Jáchymova a okolí. A je až neuvěřitelné vidět, jak rychle se děti pod vedením zkušených instruktorů zlepšují. Na konci posledního kurzu už to dokonce vypadalo, že se nám tu možná rýsují i budoucí lyžařští šampioni.“

 

Program pro děti z Jáchymova je postaven tak, aby umožnil lyžařský výcvik všem, včetně těch ze sociálně slabších rodin. Rodiče tak zaplatí za pětidenní kurz pouhých 20 procent z celkové běžné ceny a Skiareál Klínovec v případě potřeby dokonce dětem zdarma zapůjčí kompletní vybavení. „Kromě toho ještě navíc každému jáchymovskému dítěti umožňujeme zakoupit sezónní skipas s 80 procentní slevou a příští rok bychom navíc tuto službu chtěli rozšířit i o slevu 50 procentní pro jejich rodiče“, shrnuje Koky.

 

Dlouhodobě dobré sousedství Skiareálu Klínovec a města Jáchymov pak podtrhuje i podpora společenského života ve městě, místního sboru dobrovolných hasičů a dalších organizací.

Více času na lyžování
pořiďte si skipas online