Značené trasy pro kola

Trasy pro kola,
koloběžky a pěší

Značené trasy
na Klínovci

V okolí Klínovce je na lesních cestách vyznačeno 73 km tras pro horská kola, koloběžky a pro pěší. Cyklisté mohou vybírat mezi dvěma druhy tras lišící se obtížností – lehké trasy Cyklistiky bez námahy a těžší trasy pro horská kola.

Cyklistika bez námahy

Ideální volba pro začátečníky a rodiny s dětmi

Cross Country

Vhodné pro zkušené a fyzicky zdatné cyklisty

Koloběžky

Pohodový sjezd po zpevněných cestách

Pěší turistika

Vydejte se po krásách Krušných hor

Trasy Cyklistiky bez námahy

Trasy Cyklistiky bez námahy jsou vyznačeny převážně na mírně klesajících asfaltových a zpevněných šotolinových cestách. Díky svému charakteru jsou nejvhodnější volbou pro rodiny s dětmi. Všechny tyto trasy začínají na vrcholu Klínovce a vedou k lanové dráze Prima Express.

Pašerácká cesta

Vydejte se v protisměru staré Pašerácké cesty vedoucí z obce Suchá! Trasa nabídne několik spektakulárních výhledů než se zanoří do hlubokých lesů nad městem Jáchymov.

Meluzína

Tato trasa vás zavede pod Meluzínu – tajemný a skalami posetý vrch. Odvážní mohou pěšky vystoupit i na její vrchol s úchvatným výhledem na Klínovec. V tom případě mějte sebou zámek na kolo.

Okruhy Cross country

Cross country okruhy vyznačené po lesních cestách, které prověří fyzickou kondici i techniku jízdy. Zažijete lesní stezky, strmá klesání, ale také náročné výjezdy. Největší převýšení vám však pomůže překonat lanová dráha Prima Express. Trasy jsou vhodné pro zkušené a fyzicky zdatné cyklisty a zavedou vás do nepoznaných míst s jedinečnými výhledy.

Loučenský okruh

Nejdelší ze značených tras se vine úzkou pěšinou podél historického trojbokého hraničního kamene, klesá s výhledem na Oberwiesenthal do Loučné pod Klínovcem, kde můžete vyzkoušet rybaření. Poté okruh stoupá z Loučné, přes Háj až k Meluzíně, odkud vede vrstevnicovou cestou skýtající jedinečné výhledy do údolí Ohře až k obci Suchá. Poslední stoupání vás pak dělí od sjezdu k lanové dráze Prima Express.

Hadí hora

Technicky nejnáročnější okruh vás brzy po startu zavede na úzkou lesní stezku posetou kořeny. Odměnou pro zdatné jezdce je výhled z náhorních planin Neklidu. Sjezdem přes Jahodovou louku a mírnou vrstevnicovou cestou přes vrch Šance vede na vyhlídku Stráž nad Jáchymovem. Při cestě zpět okolo hory Dub budete stoupat a přebrodíte potůček. Odměnou jsou netradiční výhledy z Hadí hory na jihozápadní svahy Klínovce, Černého vrchu a Neklidu.

Mapa všech tras
na Klínovci

Trasa je sjízdná     Na trase je omezení     Trasa je nesjízdná     Stav trasy není znám

Cyklistika bez námahy

Název Technická náročnost Fyzická náročnost Délka Stav Poznámka
Pašerácká cesta 9 km -
Meluzína 12 km -

Cross country okruhy

Název Technická náročnost Fyzická náročnost Délka Stav Poznámka
Loučenský okruh 29 km
Hadí hora 16 km -

Koloběžky

Název Technická náročnost Fyzická náročnost Délka Stav Poznámka
Primáčkova trasa pro koloběžky 9 km -

Pěší

Název Technická náročnost Fyzická náročnost Délka Stav Poznámka
Na Klínovci 3 km -
Jižní svah 4 km -

Více času na lyžování
pořiďte si skipas online