Na co se těšit v sezóně 19/20? Více bublin, více komfortu!

29.10. 2019

Konečně jsme se dočkali! Zásadní novinkou pro nadcházející zimní sezonu je výměna lanové dráhy Dámská. Místo původní tří sedačkové lanové dráhy s pevným uchycením se můžete těšit na zcela novou čtyř sedačkovou s vyhřívanými sedačkami a pro Skiareál Klínovec typickou – oranžovou krycí bublinou. Návštěvníci se tak mohou těšit na nesrovnatelně pohodlnější a rychlejší jízdu na vrchol.

V loňském roce jsme dvojnásobně rozšířili přilehlou, modrou sjezdovku, která je bezesporu jednou z vašich nejoblíbenějších, a proto byla výměna lanové dráhy nevyhnutelným a logickým krokem pro navýšení přepravní kapacity a zpříjemnění Vašeho komfortu.

Nová lanová dráha bude mít více než dvojnásobnou dopravní rychlost, a přitom delší nástupní a výstupní čas ve stanicích. Celková jízda na lanovce se tak zkrátí o polovinu a zároveň se nepopsatelně zvýší pohodlí lyžařů během jízdy. Při plné rychlosti odbaví až o 800 osob za hodinu více než původní lanová dráha. Upustili jsme od dřívějšího plánu odkoupení repasovaného zařízení a rozhodli se pro vystavění komplet nové lanové dráhy. Byli jsme prvním areálem v ČR, který měl lanovou dráhu s krycí bublinou a tato bude již naše třetí. Řídíme se totiž heslem: Více bublin, více komfortu.

Díky dlouhodobému zaměření na nejmodernější zasněžovací systémy pravidelně otevíráme jako jeden z prvních areálů. Za prioritu to bereme již několik let, a tak každý rok investujeme do dalších nových technologií a vylepšení. Letos investice směrovaly na posílení čerpacích stanic, nákup nových vrtulových děl a navýšení kapacity retenčních nádrží o cca 20 tisíc kubíků vody. Díky tomu se dostaneme na celkový objem přibližně 65 tisíc kubíků zadržené vody, což je bezesporu nejvíce v ČR. Retenční nádrže nám zajišťují soběstačnost při výrobě sněhu a to ze 70 % procent, bez ohledu na momentální přítoky povrchových vod.

V novém roce se k nám vrací prestižní událost, kterou je Olympiáda dětí a mládeže 2020 (ODM). Termín konání je 19.1. – 24.1.2020.

Pro potřeby ODM se již v tuto chvíli připravuje část areálu (Neklid). Přípravy spočívají v terénních úpravách jednotlivých sportovišť, posílení zasněžování tak, abychom byli schopni vysněžit a připravit sportoviště za jakýchkoliv podmínek. Přímo na místo přestěhujeme 6 vrtulových děl, dále také posilujeme telekomunikační sítě pro zajištění streamů a online televizních přenosů.

V rámci příprav na ODM se pohybují investice v řádech několika miliónu korun. Při samotném konání bude uzavřena pouze část sjezdovek na Neklidu (jednotlivá sportoviště) a budou samozřejmě vyhrazeny zóny pro fanoušky. Ostatní tratě Skiareálu Klínovec budou standardně v provozu bez omezení.

Po skončení olympiády budeme tratě udržovat v kondici, aby si je mohla vyzkoušet i veřejnost.

Investovaná částka do nadcházející zimní sezony 19/20 se pohybuje kolem 150 miliónu korun, z toho největší položkou je pořízení a stavba nové lanové dráhy – cca 110 miliónů.

V návaznosti na nemalé investice došlo u denních a vícedenních skipasů pro dospělé ke zdražení o 5-7 %, cena jednodenního dětského ticketu zůstala stejná jako v loňské sezoně.

Kompletní ceník je již k dispozici na webu www.klinovec.cz.

V tuto chvíli se chýlí ke konci 4. sezona Trail Parku Klínovec, kde si od května mohli návštěvníci užít jedny z nejdelších trailů v Evropě. V provozu byly 10 km dlouhý trail Azur vhodný i pro začátečníky a děti, dále pak oblíbené, sportovněji laděné traily Rubin a Baron s délkami 8 a 6 km a také dvě závodní tratě s celkovou délkou přes 5 km. Nyní mají tedy návštěvníci Trail Parku Klínovec k dispozici celkem 30 km trailů obsluhovaných čtyř sedačkovou lanovou dráhou a k tomu dalších cca 70 km značených tras pro horská kola v okolí Klínovce.

Ukončení letní sezony plánujeme 3.11., ale již v tuto chvíli překročila letošní návštěvnost 50.000, což je nárůst o více než 100 % před otevřením Trail Parku v roce 2016.

Během léta 2019 hostil Trail Park Klínovec dvě významné sportovní události. V červnu to byl již třetí ročník prestižního mezinárodního závodu iXS Downhill Cup, v řijnu pak finále České Enduro série. Oba závody se budou konat i v roce 2020. Sezona Trail Parku Klínovec je na rok 2020 opět napánována na období květěn až konec října.

Více času na lyžování
pořiďte si skipas online