Pohyb po sjezdovkách

30.12. 2020

Když nás 27.12. zavírali, tak nás z představy prázdných a zasněžených sjezdovek zabolelo u srdce. Realita je ovšem úplně jiná, prázdno tu rozhodně není a je vidět, jak moc máte hory a sníh rádi! Naprosto chápeme potřebu lidí dostat se ven na čerstvý na vzduch, nynější pohyb na sjezdovkách v nás ale přeci jen vzbuzuje malé obavy. Vzhledem k příznivým podmínkám aktuálně intenzivně zasněžujeme všechny části areálu, protože stále doufáme, že je pro vás budeme moci brzy zase otevřít. Pohyb veřejnosti na sjezdovkách nám tuto práci značně stěžuje, nicméně určitě nechceme být ti, kdo budou vyhánět sáňkující děti či zimní sportovce! Pokud tedy při pobytu v přírodě zabloudíte i do našeho areálu, který do ní také patří, prosíme mějte na mysli následující:

1. Po sjezdovkách se může pohybovat naše technika jako jsou rolby a zaměstnanci na sněžných skútrech.

2. Na sjezdovkách jsou nataženy hadice čerpající vodu pro zasněžování. Proříznutí hadice lyžemi nebo při bobování může způsobit újmu na zdraví a vysoké škody na majetku.

3. Sjezdovky nejsou upravovány a nejsou tudíž vhodné pro sjezd na lyžích. Snažíme se využít časové prodlevy a sněhovou vrstvu rozhrnujeme tak, aby se lépe spojil starý sníh s tím novým, déle nám vydržel a byl pak připravený pro finální úpravu sjezdovek před lyžováním při možnosti spuštění areálu.

4. Ačkoliv je vstup na sjezdovky pouze na vlastní zodpovědnost a pohyb v přírodě je povolený, prosíme vás i tak o dodržování veškerých opatření. Jen tak bude možné užít si hory alespoň touto cestou a do budoucna snad i na lyžích se všemi službami.

5. Nepodceňte výbavu při výpravě na hory. Jak zimní pneumatiky, tak teplé oblečení je základ.

6. Stačí dodržovat našich 6 lyžařských R – Roušky, Rozestupy, Ruce, Rozum, Respekt a RADOST!

Společně s Horskou službou děkujeme, tým Skiareálu Klínovec

Více času na lyžování
pořiďte si skipas online