Skiareál se bude bránit proti lživé a dehonestační kampani

14.03. 2024

Společnost Skiareál Klínovec bude bránit své dobré jméno právní cestou. Reaguje tak na opakované útoky v souvislosti s kampaní proti výstavbě v areálu bývalého dolu Bratrství v Jáchymově. V jejím rámci bylo veřejně prezentováno několik lživých obvinění, která se nezakládají na pravdě a poškozují dobré jméno společnosti. A to i přes veřejně známou skutečnost, že nositelem projektu Bratrství je odlišný právní subjekt.

Naše společnost se v době probíhající kampaně k referendu snažila zachovávat neutralitu a nejitřit emoce v již tak exponované atmosféře. V regionu působíme 30 let a od počátku jsme se zde snažili být dobrým sousedem městu i jeho obyvatelům. Přesto po neúspěchu referenda tato cílená prezentace nepravdivých informací pokračuje a dokonce dochází k její eskalaci.

Zatímco na počátku si iniciátoři této politické kampaně vystačili se smyšlenými konstrukcemi o výstavbě sedmipatrových budov uprostřed přírody, smyšlených nákladech pro město či velikosti projektu, nyní se již neštítí ani spojovat lyžování na Klínovci s naprosto absurdními a od základu lživými tvrzeními, jako jsou například ty o cílených žhářských útocích.

S ohledem na závažnost těchto tvrzení i skutečnosti, že takové jednání vykazuje v trestně právní rovině znaky organizované činnosti, se společnost Skiareál Klínovec rozhodla přistoupit k nezbytným krokům s cílem zamezit pokračování těchto útoků a poškozování dobrého jména naší firmy. Přesto věříme, že 30 let dobrého sousedství a spolupráce jedna kampaň a snůška lží smazat nedokáže. A děkujeme všem, kteří nás v tomto názoru podporujete.

Více času na lyžování
pořiďte si skipas online