• info@klinovec.cz

Značené trasy pro kola, koloběžky a pěší

V okolí Klínovce je na lesních cestách vyznačeno 73 km tras pro horská kola, koloběžky a pro pěší. Cyklisté mohou vybírat mezi dvěma druhy tras lišící se obtížností - lehké trasy Cyklistiky bez námahy a těžší trasy pro horská kola.

Popis tras Cyklistiky bez námahy:

Trasy Cyklistiky bez námahy jsou vyznačeny převážně na mírně klesajících asfaltových a zpevněných šotolinových cestách. Díky svému charakteru jsou nejvhodnější volbou pro rodiny s dětmi. Všechny tyto trasy začínají na vrcholu Klínovce a vedou k lanové dráze Prima Express.

Pašerácká cesta – Vydejte se v protisměru staré Pašerácké cesty vedoucí z obce Suchá! Trasa nabídne několik spektakulárních výhledů než se zanoří do hlubokých lesů nad městem Jáchymov.

Meluzína – Tato trasa vás zavede pod Meluzínu – tajemný a skalami posetý vrch. Odvážní mohou pěšky vystoupit i na její vrchol s úchvatným výhledem na Klínovec. V tom případě mějte sebou zámek na kolo.

Popis cross country okruhů:

Cross country okruhy vyznačené po lesních cestách, které prověří fyzickou kondici i techniku jízdy. Zažijete lesní stezky, strmá klesání, ale také náročné výjezdy. Největší převýšení vám však pomůže překonat lanová dráha Prima Express. Trasy jsou vhodné pro zkušené a fyzicky zdatné cyklisty a zavedou vás do nepoznaných míst s jedinečnými výhledy.

Loučenský okruh – Nejdelší ze značených tras se vine úzkou pěšinou podél historického trojbokého hraničního kamene, klesá s výhledem na Oberwiesenthal do Loučné pod Klínovcem, kde můžete vyzkoušet rybaření. Poté okruh stoupá z Loučné, přes Háj až k Meluzíně, odkud vede vrstevnicovou cestou skýtající jedinečné výhledy do údolí Ohře až k obci Suchá. Poslední stoupání vás pak dělí od sjezdu k lanové dráze Prima Express.

Hadí hora – Technicky nejnáročnější okruh vás brzy po startu zavede na úzkou lesní stezku posetou kořeny. Odměnou pro zdatné jezdce je výhled z náhorních planin Neklidu. Sjezdem přes Jahodovou louku a mírnou vrstevnicovou cestou přes vrch Šance vede na vyhlídku Stráž nad Jáchymovem. Při cestě zpět okolo hory Dub budete stoupat a přebrodíte potůček. Odměnou jsou netradiční výhledy z Hadí hory na jihozápadní svahy Klínovce, Černého vrchu a Neklidu.

Trasy pro koloběžky

Připravena je rovněž značená Primáčkova trasa pro koloběžky s délkou 9 km. Zapůjčete si koloběžky na vrcholu Klínovce a užijte si pohodový sjezd po zpevněných cestách k lanové dráze Prima Express.

Trasy pro pěší

Pro pěší je připraven kratší okruh ve vrcholových partiích Klínovce a delší trasa křižující jižní stranu Klínovce.

  Zpět na předchozí stránku

Nečekejte ráno ve frontách, kupte si skipas online...
Najít volné ubytování...