Značené trasy pro kola, koloběžky a pěší

Značené trasy pro kola,
koloběžky a pěší

Letní zážitky pro všechny

V okolí Klínovce je na lesních cestách vyznačeno 73 km tras pro horská kola, koloběžky a pro pěší. Cyklisté mohou vybírat mezi dvěma druhy tras lišící se obtížností – lehké trasy Cyklistiky bez námahy a těžší trasy pro horská kola.

Trail Park

Upravené stezky včetně tras pro začátečníky a děti

30 km
trailů

Terénní koloběžky

Užijte si letní Klínovec  netradičním způsobem

4 obtížnosti
tratí

Naučné stezky

Prozkoumejte Krušné hory a plňte úkoly

70 km
tras

Pěší turistika

Vydejte se po krásách Krušných hor

Dechberoucí
výhledy

Cyklistika bez námahy
trasy

V okolí Klínovce je na lesních cestách vyznačeno 73 km tras pro horská kola, koloběžky a pro pěší. Cyklisté mohou vybírat mezi dvěma druhy tras lišící se obtížností – lehké trasy Cyklistiky bez námahy a těžší trasy pro horská kola.

Trail Park Klínovec není určen pouze zkušeným cyklistům. Areál nabízí 30 km trailů čtyř obtížností od nejlehčích po ty náročnější. Nechybí ani půjčovna a kompletní zázemí. Lehké stezky jsou vhodné i pro začínající cyklisty a tedy i pro děti. Obzvláště zábavné jsou při sjezdu na našich obřích terénních koloběžkách. Rozcvičit se navíc můžete na Pump Trucku přímo na vrcholu. Vy i Vaše děti určitě ocení, že celý areál je jako jediný v ČR kompletně obsluhován lanovkou. Cestou nahoru si tedy odpočinete a jako bonus se můžete pokochat krásnými výhledy do okolí.

Cyklistika bez námahy

Líbí se Vám představa výletu na kole, ale bojíte se náročného horského terénu? Vyvezete se lanovkou na vrchol Klínovce a dolů pojedete po převážně mírně klesajících asfaltových a zpevněných šotolinových cestách. Díky svému nenáročnému charakteru jsou tak nejvhodnější volbou pro rodiny s dětmi.

Pašerácká cesta (9 km)

Vydejte se v protisměru staré Pašerácké cesty vedoucí z obce Suchá! Trasa nabídne několik spektakulárních výhledů, než se zanoří do hlubokých lesů nad městem Jáchymov.

Meluzína (12 km)

Tato trasa vás zavede pod Meluzínu – tajemný a skalami posetý vrch, kteří mnozí považují za nejkrásnější v celých Krušných horách. Odvážní mohou pěšky vystoupit i na její vrchol s úchvatným výhledem na Klínovec. V tom případě mějte s sebou určitě i zámek na kolo.

Boží Dar
Nejvýše položené město ve střední Evropě

Ježíškova cesta

Stezka vede skrz Národní přírodní rezervaci Božídarské rašeliniště, které bylo dle Ramsarské úmluvy vyhlášeno mezinárodně významným mokřadem. Tato 3,2 km dlouhá stezka začíná na začátku Krušnohorské magistrály, kde je také umístěna 1. informační tabule. Převážná část stezky vede po povalových chodnících, které zajišťují jak bezpečnost turistů, tak i rašeliniště a vzácných druhů živočichů a rostlin, které se v něm nachází.

Naučná stezka Božídarské rašeliniště

Cesta plná zábavy pro všechny děti. Ti odvážnější se mohou zdolat celý 12,9 km dlouhý orku, nebo si to ulehčit a prozkoumat zkrácený 5,6 km dlouhý vnitřní okruh. Na této trase budete plnit různé úkoly, které zapisují do notýsku. Celou trasu lze absolvovat celoročně, pěšky, na kole i s kočárkem.

Krušnohorská horní krajina UNESCO

V roce 2019 byly Hornické památky v saském a českém Krušnohoří zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO. Výjimečná světová hodnota Hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří je podložena mimo jiné světově významnými vynálezy a inovacemi v oblasti báňských a hutních technologií, které se zvláště v 16. století, ale i později úspěšně šířily z Krušných hor do celé Evropy i zámoří, a o globální význam Krušných hor pro rozvoj báňské legislativy, administrativy a školství, ale také měnových systémů. To dokládá i příběh jáchymovského tolaru, z nějž se na více než 300 let vyvinulo celoevropské platidlo a který dal název i americkému dolaru.

Rodiny s dětmi nadchnou například prohlídky dolů Johannes či cínového dolu Mauritius. Zážitkem je také výstup na vrch Mědník, 910 m vysoká hora s krásnou rotundou, který určitě zná každý milovník Majora Zemana. V minulosti se zde hojně těžila železná ruda, takže samotný vrch je doslova prošpikován štolami. Pod jižním svahem hory se rozkládá bývalá hornická obec Měděnec. Z vrcholu se Vám naskytne krásný 360° výhled na Krušné hory, které je ozvláštněn i pohledem na rozlehlý větrný park, který v této krásné krajině působí téměř kosmicky.

Jáchymov

První radonové lázně světového významu, s jedinečnou historií spojenou s ražbou jáchymovského tolaru, který dal název dnešnímu americkému dolaru. Jáchymov je také místem, kde manželé Curriovi objevili polonium a radium. A hlavně v těsné blízkosti (3 km od centra) končí i naše bublinová lanovka Prima Express ?

Jáchymov to jsou především uranové doly a odkazy na ně. Prozkoumat můžete například Radonovou stezku nebo Jáchymovské peklo – Naučnou stezku dlouhou 8,5 km, která připomíná osudy politických vězňů nuceně nasazených do pracovních táborů pro těžbu uranu ze 40.–50. let 20. století. Osvěžit se naproti tomu můžete v Aguacentru Agricola, kde najdete bazén s tobogánem, masáže, vířivky, solárium, fitcentrum, solnou jeskyni, nový saunový svět s důlní tématikou i příjemnou kavárnu s koutkem pro děti.

Více času na lyžování
pořiďte si skipas online