Vize: Zelený vrchol s restaurací, pěší stezky a věž přístupná veřejnosti

21.09. 2022

Za posledních 10 let jsme do našeho areálu investovali již 1 miliardu korun. V podstatě všechny vydělané peníze se okamžitě vrací zpátky do investic a doufáme, že to jde i vidět😊. Nehodláme ale usnout na vavřínech. Sami totiž dobře víme, že je stále, co zlepšovat.

 

Projekt nové restaurace

Jednou z našich největší priorit je stavba moderní restaurace s dostatečným hygienickým zázemím. Na naše nabídky na odkup chátrajícího hotelu město Boží Dar bohužel nereagovalo, a tak jsme museli přijít s vlastním projektem, který by nahrazoval chybějící služby na vrcholu Klínovce. Projekt nové restaurace, která by měla stát na vrcholu mezi výstupními stanicemi lanovek Dámská a Prima Express, je hotový téměř 3 roky. Uskutečnění stavby ale stále stojí na nepochopitelném přístupu města Boží Dar v čele se senátorem Horníkem (STAN), který tuto stavbu odmítá napojit na vodu a kanalizaci – více informací o soudním sporu naleznete na www.vodaklinovec.cz nebo v nedávném rozhovoru s naším majitelem – ROZHOVOR Denik.cz

Zákon ale hovoří vcelku jasně a tak věříme, že pro vás tuto restauraci začneme již brzy stavět. Jedná se o jednopatrovou budovu z přírodních materiálů a zatravněnou střechou. Součástí bude i veřejné hygienické zázemí včetně přebalovacích pultů či prostory určené pro výstavy přilehlých municipalit či občanských spolků.

 

Síť stezek pro peší

Celkově je naše představa vrcholu zelená, s opraveným hotelem, bez betonového parkoviště, a hlavně pro lidi. Na vrchol by také měla navazovat síť pěších stezek funkčně propojujících vrchol Klínovce s nejbližšími přilehlými městy (Boží dar, Jáchymov, Loučná pod Klínovcem). Trasy by měly obsahovat prvky přírodního umění či dřevěné herní části. Celou oblast by tak bylo možné projít po svých a přírodou!

První vlaštovkou je připravovaná Rudovřesova stezka, která bude zábavným a srozumitelným způsobem dětem vysvětlovat ekologii a správné chování v lese.

A co se týče dospělých, ti si o tom, jak se u nás chovat, mohou přečíst v části ČISTÝ KLÍNOVEC

 

Zpřístupnění radiokomunikační věže veřejnosti

Možná největší bombou, by ale mohl být projekt otevření stávající radiokomunikační věže veřejnosti a spolu s tím přístup k neomezenému výhledu z nejvyššího bodu Krušných hor. Bohužel i tuto stavbu zatím odmítá město Boží Dar připojit na kanalizaci, a to i přesto, že je zde nutné vybudovat pouhé 4 záchody. Mezitím ovšem Boží Dar připojuje další spřátelené subjekty, které podaly žádost výrazně později a mají mnohem větší nároky na vodohospodářskou soustavu. Blokování zpřístupnění stávající stavby veřejnosti kvůli takové marginální věci považujeme za nepochopitelné.

Musíme tedy jen doufat, že se vše brzy vyřeší. Restaurace s veřejnými záchody na vrcholu zcela zjevně chybí a výhled z věže by určitě taky stál za to😊 Těšíte se?

Více času na lyžování
pořiďte si skipas online