Léto – homepage

Léto na Klínovci

Zažijte kolo
jinak

Letní zážitky na Klínovci nejsou určené pouze zkušeným cyklistům. Areál nabízí 30 km trailů čtyř obtížností od nejlehčích po ty náročnější. Nechybí ani půjčovna a kompletní zázemí. Lehké stezky jsou vhodné i pro začínající cyklisty a také pro děti. Obzvláště zábavné jsou při sjezdu na našich obřích terénních koloběžkách. Rozcvičit se navíc můžete na Pump Trucku přímo na vrcholu. Vy i Vaše děti určitě ocení, že celý areál je jako jediný v ČR kompletně obsluhován lanovkou. Cestou nahoru si tedy odpočinete a jako bonus se můžete pokochat krásnými výhledy do okolí.

70 km tras

Trasy pro horská kola, terénní koloběžky i pěší turistiku

30 km trailů

Upravené stezky včetně lehkých trailů pro začátečníky a děti

Pumptrack

Zlepšete své dovednosti na cvičném okruhu na vrcholu Klínovce

Půjčovna

Celoodpružená kola a terénní koloběžky

Cyklistika bez námahy

Líbí se Vám představa výletu na kole, ale bojíte se náročného horského terénu? Vyvezete se lanovkou na vrchol Klínovce a dolů pojedete po převážně mírně klesajících asfaltových a zpevněných šotolinových cestách. Díky svému nenáročnému charakteru jsou tak nejvhodnější volbou pro rodiny s dětmi.

Pašerácká cesta (9 km)

Vydejte se v protisměru staré Pašerácké cesty vedoucí z obce Suchá! Trasa nabídne několik spektakulárních výhledů, než se zanoří do hlubokých lesů nad městem Jáchymov.

Meluzína (12 km)

Tato trasa vás zavede pod Meluzínu – tajemný a skalami posetý vrch, kteří mnozí považují za nejkrásnější v celých Krušných horách. Odvážní mohou pěšky vystoupit i na její vrchol s úchvatným výhledem na Klínovec. V tom případě mějte s sebou určitě i zámek na kolo.

Trail Park Klínovec

Nejdelší traily
V evropě

Ať už jste začátečník, nebo zkušený jezdec, ať hledáte upravenou stezku nebo technické ježdění, u nás najdete oboje. Vychutnejte si nezapomenutelnou jízdu na nejdelších flow-trailech v Evropě.

| 30 km upravených trailů

| Úrovně pro začátečníky i zkušené jezdce

Půjčovna
kol a koloběžek

Na Klínovci se o vás postaráme ve všech ohledech. V naší půjčovně máme připravena kola pro malé i velké. Snadná rezervace i vrácení. Ke každému zapůjčenému kolu nebo koloběžce vás navíc zdarma vybavíme cyklistickou helmou

Nahoře nasednete, dole jednoduše vrátíte

Nabízíme možnost zapůjčení kola/koloběžky u horní stanice lanové dráhy Prima Express (Jáchymovská) a po projížďce vrátit u spodní stanice lanové dráhy Prima Express (Jáchymovská). Naleznete u nás také doplňky a vše potřebné pro vaše pohodlí, budete tak mít veškerý komfort.

Naučné stezky

Ježíškova cesta

Stezka vede skrz Národní přírodní rezervaci Božídarské rašeliniště, které bylo dle Ramsarské úmluvy vyhlášeno mezinárodně významným mokřadem. Tato 3,2 km dlouhá stezka začíná na začátku Krušnohorské magistrály, kde je také umístěna 1. informační tabule. Převážná část stezky vede po povalových chodnících, které zajišťují jak bezpečnost turistů, tak i rašeliniště a vzácných druhů živočichů a rostlin, které se v něm nachází.

NAUČNÁ STEZKA BOŽÍDARSKÉ RAŠELINIŠTĚ

Cesta plná zábavy pro všechny děti. Ti odvážnější se mohou zdolat celý 12,9 km dlouhý orku, nebo si to ulehčit a prozkoumat zkrácený 5,6 km dlouhý vnitřní okruh. Na této trase budete plnit různé úkoly, které zapisují do notýsku. Celou trasu lze absolvovat celoročně, pěšky, na kole i s kočárkem.

Letní zážitky
pro všechny

Klínovec v létě potěší nejen špičkovými zážitky na kole, ale také rozsáhlou sítí značených tras pro pěší, které vás provedou po krásách Krušných hor s úžasnými výhledy do okolí.

| Pěší turistika, nordic walking

| Naučné stezky, rozhledna

| Organizované výlety
po okolí

| Terénní
koloběžky

| Horská atmosféra

Na letní klínovec
bez starostí

Malou sváču i dobré jídlo si vychutnáte v našich gastro zařízeních a pohodlné ubytování poskytnou hotely v okolí areálu.

Ubytování na Klínovci

Kvalitu našich partnerů osobně prověřujeme.
Ubytování je bez rezervačních poplatků.

Novinky z Klínovce

Hugo Klínovec

Perfektní podmínky pro lyžování. Na sjezdovkách stále leží až metr sněhu!

Poučeni lednovou oblevou jsme opětovným přípravám sjezdovek věnovali maximální možnou péči. Nedávné deštivé a teplé počasí tak […]

Ondra se narodil, když jeho sestra Veronika začala hrát hokej za HC Ledeč nad Sázavou. Na zimním […]

Konečně se zima vrátila do Krušných hor a my tak mohli celý týden naplno zasněžovat.

Naši partneři

Ubytování
na Klínovci